Pływanie

W dniach 2-3.11.2009
w Szkole Podstawowej nr 22 w Lublinie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych Miasta Lublin w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Do rywalizacji w wyścigu sztafet 8x25m przystąpiło 13 szkół.  Bezkonkurencyjna  zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców została Szkoła Podstawowa nr 28 (opiekun Marta Karykowska, Krzysztof Kozak).

24.11.2009 w na pływalni OSIR w Zamościu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Do rywalizacji w wyścigu sztafet 8x25m przystąpiło 13 szkół. Bezkonkurencyjna w kategorii chłopców została Szkoła Podstawowa nr 28  zajmując I miejsce w Województwie. W kategorii dziewcząt  Szkoła Podstawowa nr 28 zajęła II miejsce w Województwie. Gratulacje!!! (opiekunowie: Marta Karykowska i Krzysztof Kozak).

Skład sztafety chłopców:NOWACKI Michał, MIELNIK Mateusz, GRACZYK Bartosz, WAJLER Bartosz, NAKONIECZNY Kacper, ZIELIŃSKI Jarosław, ŁADNY Patryk, WIĘCKOWSKI Maciej, NIEDŹWIECKI Mateusz, NIEDZIAŁEK Dominik.

Skład sztafety dziewcząt: STRZALIŃSKA Emilia, RUBACHA Anna, MIKULSKA Katarzyna, OSMULSKA Adriana, MAŁEK Julia, SAWICKA Lena, GAJASZEK Paulina, GRYTA Kamila, KWIECIŃSKA Anna, NOWACZEK Lucynka.

Młodzi pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 28 okazali się bezkonkurencyjni w rozegranych na basenie lubelskiego Orlika przy ul. Rzeckiego mistrzostwach Lublina szkół podstawowych w pływaniu. „28” zwyciężyła zarówno w punktacji drużynowej, jak i w wyścigach sztafetowych wśród dziewcząt i chłopców!
Indywidualnie najlepsze wyniki mistrzostw uzyskali Karolina Dyrda z Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Lublinianka oraz Bartosz Graczyk z UKS Skarpa. Dyrda w wyścigu na 50 m stylem dowolnym uzyskała rezultat 30,84 (406 pkt). Drugie miejsce przypadło Urszuli Kruk z Lublinianki (32,64 – 388 pkt.), a trzecie Katarzynie Mikulskiej ze Skarpy (34,48 – 329 pkt.). Graczyk dystans 50 m stylem dowolnym pokonał w czasie 30,32 (337 pkt), wyprzedzając Bartłomieja Wiaka z Orlika Lublin 30,33 (332 pkt.) oraz Kacpra Mioduszewskiego z Piątki Lublin (32,85 – 265 pkt). Na dystansie 50 m stylem klasycznym zwyciężali Martyna Sadurska z Lublinianki (41,40 – 383 pkt.) i Jakub Kubiś z Orlika (40,47 – 282 pkt.), a na 50 metrów stylem grzbietowym Kinga Zawadzka z Orlika 37,65 – 361 pkt.) i Olaf Kurowski z MPT Lublinianka (34,95 – 302 pkt.).
Zawody były eliminacjami do mistrzostw województwa szkół podstawowych w pływaniu, które odbędą się na początku grudnia w Zamościu. Wystąpi w nich po trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej konkurencji indywidualnej oraz po dwie zwycięskie sztafety dziewcząt i chłopców.