Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

shadow

Aktualności

Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Informatycznym "Dzień Bezpiecznego Komputera"

16 lutego 2018 r. odbył się finał XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera". Uczeń naszej szkoły Igor Krzywicki z kl. VII D uzyskał wyróżnienie. Gratulujemy!


Konkurs Kawałek Błękitnego Nieba - wyniki

Z radością informujemy, że mobilizacja uczniów, rodziców, nauczycieli i innych przyjaciół szkoły, związana z konkursem Kawałek Błękitnego Nieba zakończyła się sukcesem zarówno dla szkoły jak i naszej gminy. Wszystkim, którzy głosowali oddając lajki na naszą akcję ekologiczną DZIĘKUJEMY!


Zajęcia projektowe w świetlicy

Kontynuując nasze zajęcia projektowe, realizujemy kolejne "zimowe" tematy.


Kolejny (piąty) miesiąc za nami...

Czas szybko "leci" w grupie 0A, zabawa, nauka i mile spedzone chwile. W styczniu bardzo dużo się działo: "wystrzałowy" bal karnawałowy, kino, warsztaty z rodzicami - ekspertami (dowiedzieliśmy się wielu nowych ciekawych rzeczy - bawiąc się zdobywaliśmy nową wiedzę). Do zobaczenia za miesiąc!


Szkoła Promująca Zdrowie w grupie 0B

Dzieci z grupy 0B biorą udział w V Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka "JEM KOLOROWO, ALE ZDROWO!", którego celem jest zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia, a zwłaszcza właściwego żywienia oraz rozbudzanie wrażliwości na estetykę i kulturę spożywania posiłków. W tym roku przystąpiliśmy do dwóch konkursów, których organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy i Przedszkole nr 35 w ramach działań Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin.


Zajęcia otwarte w klasie Id

Dnia 16 lutego w klasie Id odbył się Dzień Babci i Dziadka – Twórcze zajęcia otwarte z udziałem zaproszonych gości. Podczas części artystycznej dzieci miały okazję zaprezentować przygotowane pod kierunkiem pani Klaudii piosenki i wiersze. Zaproszeni uczestnicy zajęć, otrzymali wspaniałe podarunki, własnoręcznie wykonane przez dzieci, podczas styczniowych warsztatów plastycznych. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.


Zajęcia z native speakerem w naszej szkole

Już drugi miesiąc uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły realizujący międzynarodowy projekt Erasmus + "FLY- Future Lies In You" uczestniczą w zajęciach konwersacyjnych z języka angielskiego. Zajęcia prowadzi Jerome Washington, Amerykanin pochodzący z Detroit w stanie Michigan. Jerome mieszka w Lublinie od trzech lat i na co dzień jest nauczycielem w Szkole Językowej Avalon.


Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2018

Jak co roku w lutym na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wszystkie działania w 2018 roku są realizowane pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.


Wyniki eliminacji okręgowych

25 stycznia poznaliśmy wyniki eliminacji okręgowych w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w tym roku będziemy mieli 16 szans na sukces w zmaganiach wojewódzkich. Życzymy powodzenia!!! A oto nasi mistrzowie:...


Innowacja pedagogiczna "Kodowanie – nauka przez zabawę w klasach I-III" - podsumowanie I semestru

W bieżącym roku szkolnym w klasie II C, podczas zajęć komputerowych, kontynuowana jest realizacja innowacji pedagogicznej związanej z nauką elementów programowania i kodowania.


Jak się uczyć, aby się nauczyć? – warsztaty edukacyjne w klasie IV g

25 stycznia 2018 r. uczniowie klasy IVg uczestniczyli w warsztatach uczących skutecznych technik zdobywania wiedzy. Zajęcia prowadziła pani Marzena Świech z Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej nr 2 w Lublinie.Uczniowie wykonywali różne ćwiczenia usprawniające przyswajanie i archiwizowanie wiedzy. Wysłuchali także wielu ciekawych porad, które mogą pomóc pokonywać progi i bariery w szkole i w życiu.Oto kilka cennych rad:


Święto Babci i Dziadka w klasie I c

Uczniowie klasy I c gościli w klasie cudowne babcie i kochanych dziadków. Przygotowali dla nich montaż słowno – muzyczny na wesoło. Było dużo śmiechu i radości. Oczywiście nie zabrakło pięknie przygotowanych upominków dla naszych wyjątkowych gości. Za swoje występy uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Dziadek Frania podzielił się wrażeniami po spotkaniu, „mówił, że dzieci pięknie wystąpiły, a sala przepełniona była miłością..”


Zaproszenie do konkursu "Bądź bezpieczny na drodze"

Zapraszamy uczniów klas I-VII szkół podstawowych do udziału w Wojewódzkim Konkursie Szkolnym pt. "Bądź bezpieczny na drodze". Konkurs, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej, odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora WORD w Lublinie. Hasło VIII edycji brzmi: „Jesteś na drodze. Włącz myślenie!”


Nowy numer Kamery!

W nowej Kamerze znajdziecie m.in. wywiad z panem dyrektorem Markiem Błaszczakiem, opis wieczoru autorskiego pani Agnieszki Więk-Bernat oraz wiele innych artykułów.


Świętujemy Dzień Babci i Dziadka w grupie 0B

Dnia 22 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Kochane Babcie i Drogich Dziadków, którzy obchodzili swoje święto. Były ciepłe słowa będące wyrazem miłości i wdzięczności, wspólne działania w kącikach froeblowskich, pyszne lody z owocami oraz upominki w przygotowanie, których dzieci włożyły swoje serca. W kąciku gospodarczym wspólnie z Babciami upiekliśmy francuskie ciasteczka, w kąciku twórczym powstały piękne zakładki do książek, kącik zabaw badawczych stworzył z grochu i wykałaczek ciekawe figury przestrzenne, a w kąciku Darów podziwialiśmy pomysłowe konstrukcje budowlane.


Bal gimnazjalny

20 stycznia br. odbył się bal gimnazjalny trzecioklasistów. Rozpoczął go tradycyjny polonez prowadzony przez panią wicedyrektor Mariolę Krawczyk i pana dyrektora Marka Błaszczaka.Zabawa karnawałowa w grupach zerowych

18 stycznia 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych doskonale bawiły się podczas zabawy karnawałowej. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dźwięki skocznej muzyki porwały wszystkich do tańca. To była niezapomniana zabawa, podczas której było dużo śmiechu i radości.


Spotaknie z ornitologiem w świetlicy szkolnej

W dniu 11 stycznia naszą świetlicę odwiedził ornitolog z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych - pan Krzysztof Wojciechowski. Przyrodnik opowiedział o zimowych zwyczajach zwierząt, takich jak sen zimowy i wędrówki ptaków do ciepłych krajów.


W świątecznym nastroju

Wizytą św. Mikołaja uczniowie klasy IV D rozpoczęli radosny czas świętowania Bożego Narodzenia. Za hojność Świętego serdecznie dziękujemy!


Koncert kolęd i piosenek świątecznych w języku niemieckim.

19 grudnia odbył się w naszej szkole koncert kolęd i piosenek świątecznych w języku niemieckim. Występ przygotowany został przez uczniów klas czwartych realizujących program DSD pod kierunkiem nauczycielek języka niemieckiego.


Statut szkoły

Statut Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie