Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

shadow

Aktualności

Święto Szkoły

Dzień 24.11.2017 jest Świętem Szkoły.


Nasza Maja z 3F znowu śpiewa

17 listopada 2017r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki "Jesienne Nutki 2017" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Marszałka Województwa Sławomira Sosnowskiego. Z ponad 100 nadesłanych nagrań „demo” na Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jasienne Nutki 2017” zakwalifikowano 8 uczestników w kategorii klas I – III. W tej grupie znalazła się nasza Maja z klasy 3F, która wystąpiła w piosence „Kolorowe dzieci” reprezentując naszą szkołę. Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów!


Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Więk-Bernat, autorką książki "Zbrodnie w Nickelswalde".

14 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z nauczycielką naszej szkoły, panią Agnieszką Więk-Bernat, autorką książki "Zbrodnie w Nickelswalde".


Wycieczka z nutą zadumy

14 listopada klasa 5d udała się na cmentarz przy ulicy Lipowej. Na miejscu czekał na naszą młodzież pan Jerzy Mleczek, znany lubelski przewodnik , autor książeczki „ Cmentarze przy ulicy Lipowej w Lublinie”. Uczniowie zwiedzili część rzymskokatolicką , prawosławną, ewangelicką a także wojskowo-komunalną. Spacerując po alejach tej jednej z najstarszych nekropolii w Polsce, poznawali historię naszego miasta oraz zasłużonych mieszkańców a także zapalili znicze na mogiłach poległych za naszą Ojczyznę w XIX i XX wieku. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy - pani Agnieszka Goliszek.


”Idę w góry cieszyć się życiem…”

17.11.2017 uczniowie z klasy 3a i 3d wzięli udział w spotkaniu z członkiem Klubu Wysokogórskiego Lublin, panem Piotrem Kuchciakiem i Anią Kuchciak uczennicą klasy 3a. Ania wraz ze swoim tatą opowiedzieli nam o swojej pasji, jaką są górskie wyprawy. Podsunęli nam pomysł na to, jak zdrowo i przyjemnie spędzać wolny czas. Takie hobby wymaga zaangażowania wszystkich zmysłów, dobrej kondycji, świetnej orientacji w terenie i odpowiedniego sprzętu, który mięliśmy okazję obejrzeć i dotknąć, ale przede wszystkim chęci poznawania świata i piękna przyrody. Dziękujemy panu Piotrowi i Ani za przybliżenie nam tematyki górskich wypraw.


II miejsce Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego

Reprezentacje klas III b i III f wzięły udział Międzyszkolnych Zawodach Lekkoatletyka dla każdego, które odbyły się 17 listopada 2017 r. w Hali Sportowej im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Celem zawodów było popularyzowanie lekkiej atletyki oraz zachęcanie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej. Nasza drużyna prowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Iwonę Dudek-Błaszczyk i p. Marzenę Krzysiak dzielnie uczestniczyła w 5 konkurencjach lekkoatletycznych:


Roztańczona lekcja w 3a

15.11.2017 r. Iga Sitko /siostra Jagody uczennicy z naszej klasy/ i Justyna Frączek, uczennice kl.3a z Gimnazjum nr 11 w Lublinie, podzieliły się z nami swoją pasją jaką jest taniec. Pomysł takich zajęć zrodził się na zebraniu z rodzicami, na którym rodzice współtworzyli klasowy plan profilaktyczno – wychowawczy na ten rok, będący elementem programu szkoły. Dziewczęta zaprezentowały nam różne rodzaje tańca nowoczesnego m.in.: Breakdance, House Dance, Hip - hop, Street Dance. Przeprowadziły rozgrzewkę, nauczyły nas kilku elementów tych tańców i zaczęła się nasza muzyczna zabawa. Dziękujemy Idze i Justynie za wspaniałą roztańczoną lekcję.


Teatralna lekcja historii i patriotyzmu

10 listopada 2017 r. szkolna grupa teatralna „Młodzi zdolni” przedstawiła spektakl poświęcony 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawieniu zaprezentowano sceny z naszej historii, pieśni patriotyczne oraz taniec w wykonaniu Ani, Kaliny, Mariki i Darii. Młodzi artyści z klasy IIIc, IVd,Va, VIa, VIIb i VIId pracowali pod kierunkiem opiekunek koła teatralnego: p. M. Wróblewskiej, p. M. Piaseckiej oraz p. M. Pogonowskiej. Pan Daniel Osiński czuwał nad nagłośnieniem uroczystości.


O zdrowiu słów kilka

W poniedziałek, 13 listopada odwiedził klasę 3b tata Elizy. Włączając się w realizację projektu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” przeprowadził pogadankę nt. zdrowego i niezdrowego stylu życia. Na podstawie posiadanej wiedzy oraz własnych doświadczeń omówił skład wybranych produktów żywnościowych i ich wpływ na organizm człowieka. Wspólnie z dziećmi wykonał kilka prostych doświadczeń, które w obrazowy sposób przekonały je, dlaczego niektóre popularne i lubiane napoje oraz przekąski są niezdrowe, a nawet szkodliwe. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy!


Rozśpiewana przerwa

W piątek 10 listopada 2017 r.w przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się patriotyczne śpiewanie


"Sukces uczennicy z klasy 3F".

Maja Małocha uczennica klasy 3F już od dwóch lat reprezentuje naszą szkołę na różnych Przeglądach, Festiwalach, Konkursach Piosenki. Ostatnio, wzięła udział w VI Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „DEBIUT 2017” w Siedlcach. Było to wielkie wyróżnienie naszej uczennicy. Mai gratulujemy pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów.


2 Nocna Mila Niepodległości 11.11.2017 - bieg historyczno - sportowy

Nasi uczniowie 11.11.2017 roku wzięli udział w biegu po ulicach Starego Miasta. Była to 2 Nocna Mila Niepodległości upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r. Mimo niespecjalnej pogody (deszcz, wiatr) nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami stawili się na linii startu w efekcie osiągając świetne wyniki:


Wycieczka klasy IB i IC do straży pożarnej

W dniu 9 listopada 2017 roku uczniowie klasy IB i IC wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Pan strażak zapoznał dzieci ze swoją pracą. Zaprezentował również wyposażenia samochodów strażackich niezbędne do gaszenia pożaru, usuwania skutków gwałtownych burz, wypadków drogowych oraz innych katastrof.


Jesień Darami Froebla malowana - edukacja plastyczna w klasie 1A

Szumiał las, śpiewał las, gubił złote liście, świeciło się jasne słonko chłodno a złociście... Edukacja plastyczna odgrywa ważna rolę w harmonijnym rozwoju osobowości uczniów. Ma ona na celu kształtowanie kultury estetycznej i pobudzanie wrażliwości na piękno otaczającego świata oraz rozwijanie postawy twórczej poprzez działalność plastyczną i pobudzanie procesów percepcji.


Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Z tej okazji w czwartek, 9 listopada odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych w wykonaniu uczniów klas trzecich. Słowa wierszy poparte prezentacją multimedialną przybliżyły uczniom wydarzenia dotyczące trudnej drogi naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Symbole narodowe oraz własnoręcznie wykonane kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter akademii. Dziękujemy wychowawcom, uczennicom i uczniom klas trzecich za zaangażowanie, wzorową postawę i piękne występy. Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.


Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci lepiej koncentrują się podczas zajęć, mają energię do nauki i zabawy. Uczennice i uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc. W czasie zajęć przypomnieli sobie rolę prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Do udziału w programie aktywnie włączyli się też rodzice uczniów. Zapewnili różnorodne, świeże produkty, z których dzieci przygotowały zdrowe, pożywne i kolorowe śniadanie. Na stołach pojawiły się: kanapki, twarożki, jogurty z musli, sałatki, surówki oraz woda, kompoty i soki. Wszystko smakowało wyśmienicie!


Poznajemy zawody naszych rodziców - grupa 0B

W miesiącu październiku mieliśmy okazję poznać dwa zawody jakie wykonują nasi rodzice. Mama Stasia jest chemikiem i wspólnie z nami wykonała ciekawe doświadczenie-eksperyment. Po kilku dniach otrzymaliśmy piękny kryształ z siarczanu miedzi i wody. Niebieski kryształ dołączył do białych kryształków otrzymanych z soli kuchennej w kąciku badawczym. Odwiedziła nas również mama Weroniki i opowiedziała o trudnym i ważnym zawodzie jakim jest zawód lekarza. Wszyscy z uwagą słuchaliśmy ciekawostek i dzielnie rozwiązywaliśmy zagadki. Dowiedzieliśmy się, gdzie ukrywają się bakterie oraz jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny i dbanie o zdrowie. Mamom bardzo dziękujemy za ciekawe lekcje i czekamy na kolejne.


Lekcja kleksografii w klasie 4a

Taką lekcję mieli także uczniowie klasy 4a. Jaki był efekt? - zobaczcie sami.


Urodziny marchewki w klasie I D

Wiersz Jana Brzechwy: Urodziny marchewki, rozpoczął w klasie ID cykl zajęć o zdrowym odżywianiu. Dzisiaj wykonaliśmy śmieszne Cudaki - Warzywniaki. Rozmawialiśmy również o zasadach zdrowego odżywiania. Już wiemy dlaczego należy jeść wszystko, ale w odpowiednich proporcjach.


"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej"

Wyniki etapu szkolnego konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Kwalifikacją do II etapu rejonowego było 5 pierwszych miejsc spośród których każdy z uczestników uzyskał co najmniej 75 % punktów możliwych do zdobycia. Maksymalnie można było zdobyć 43 pkt, a 75 % to 32 pkt. Uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów i zakwalifikowali się do II etapu to :


Innowacja pedagogiczna „Podróż do krainy kultury i sztuki”

Uczniowie klasy I c uczestniczyli w kolejnych warsztatach teatralno – plastycznych w „Młodzieżowym Domu Kultury Pod Akacją”. Podczas warsztatów teatralnych dzieci rozmawiały o emocjach, tworzyły krótkie scenki za pomocą słów i gestów ukazujące różne uczucia. Poznały tajniki ćwiczeń dykcyjnych i oddechowych, a także rozwijały wyobraźnię podczas zabaw integrujących grupę. Na warsztatach plastycznych dzieci wykonywały książeczki pt. „Książeczki szczęścia", które zawierały 10 najważniejszych dla dzieci słów. Efekt pracy uczniów był imponujący. W trakcie zajęć uczniowie pracowali z wielkim zapałem. Każde zajęcia sprawiają im wiele radości i satysfakcji.


SZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ – „Z UNIĄ NA TY”

6 listopada 2017 roku o godzinie 14.10 w sali nr 2, w ramach Tygodnia eTwinning, odbył się interaktywny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Z Unią na Ty". Uczniowie zmierzyli się w grze interaktywnej w kategoriach: flagi państwowe, plakietki samochodowe, stolice państw, kluby piłkarskie, waluta, kontury państw, sąsiedzi, matematyka oraz państwa NATO. A oto wyniki:


Dziecięca matematyka z Darami Froebla - konstruowanie gier przez dzieci i dla dzieci

Metoda konstruowania gier matematycznych pomaga dzieciom w rozwoju inteligencji operacyjnej, nabyciu umiejętności liczenia oraz kształtowaniu odporności emocjonalnej na trudne sytuacje. Te trzy obszary : rozumienie, umiejętności i emocje, są niezbędnym warunkiem skutecznego kształtowania dziecięcych kompetencji matematycznych.


„Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”

W roku 2017/2018, nasza szkoła bierze udział w projekcie „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”. Nasze działania mają na celu edukację w zakresie prawidłowego żywienia i zachęcanie dzieci do samodzielnego przygotowania posiłków. W ramach projektu organizowane są prozdrowotne zajęcia dla dzieci oraz szkolenia dla pracowników stołówek. Projekt obejmuje uczniów klas 1-3, w szczególności klasy trzecie.


Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2017/2018

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2017/2018


eTwinning w bibliotece

W ramach Tygodnia eTwinning pani Ewa Pawłowska-Pecka przeprowadziła w czytelni biblioteki szkolnej cykl zajęć: Bajkowa Akademia Angielskiego skierowany do uczniów klas II, III i IV.


Projekt "Znajdź opowieść" - sukces klasy 6C

Zespół klasy 6C uzyskał 1. miejsce w realizowanym od września projekcie stypendialnym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Znajdź opowieść”, w którym uczestniczyło sześć klas ze szkół podstawowych miasta Lublina, w tym dwie z naszej szkoły.


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla świetlic – „Pani Jesień”

Uczennica naszej szkoły Lena Domagała z klasy 2a zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 30. Praca została wykonana pod kierunkiem Pani Marioli Weber w naszej świetlicy szkolnej. SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy Lenie dalszych sukcesów !!! Oto nagrodzona praca!


Code Week 2017 - podsumowanie

W dniach 7-22 października odbywał się 5. międzynarodowy Tydzień Kodowania. Z tej okazji w naszej szkole były podejmowane różnorodne działania mające na celu rozwijanie kreatywności uczniów, logicznego myślenia i przede wszystkim współdziałania w grupie.


"Podróż przez cztery pory roku-innowacja"

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele świetlicy realizują wraz z uczniami innowację pedagogiczną pod tytułem „Podróż przez cztery pory roku”.


Tydzień eTwinning 2017

Co roku, w październiku, odbywa się europejska kampania Tygodnie eTwinning mająca na celu promowanie współpracy szkół realizujących wspólne projekty edukacyjne. Tegoroczne tygodnie koncentrują się wokół tematyki Włączenia społecznego. W naszej szkole w dniach 23-27.10 podejmowane będą różnorodne działania.


Nasza szkoła rodziną adopcyjną

Pragniemy poinformować, że szkoła Podstawowa nr 28 przyłączyła się do programu „Adopcja Serca”. Akcja jest patronatem nad ubogim, głodującym, pozbawionym dostępu do edukacji dzieckiem z kraju Trzeciego Świata, dla którego społeczność szkolna staje się wielką rodziną adopcyjną. Naszymi podopiecznymi jest dwoje dzieci z Republiki Demokratycznekj Konga, z prowincji Nord Kivu na wschodzie kraju: 13- letni chłopca Bizimana Chance, uczeń klasy 5 oraz 18-letnia Bernadette Nyirarukundo Ndikuyeze, uczennica szkoły średniej.Wspólnymi siłami będziemy im pomagać. Już w listopadzie planujemy zorganizowanie w szkole zbiórki makulatury na rzecz Bizimana i Bernadette.


Ozoboty u pierwszaków

10 października, w ramach Code Week 2017, uczniowie klasy IC i ID mieli przyjemność gościć Panią Agnieszkę Kowalską z EduSense, która poprowadziła dla dzieci warsztaty z wykorzystaniem ozobotów - niewielkich robotów z wielkim potencjałem.


Edukacja informatyczna w klasach pierwszych

W bieżącym roku szkolnym na zajęciach edukacji informatycznej w klasach pierwszych, zgodnie z zapisami w podstawie programowej, wprowadzane są elementy programowania w oparciu o innowację pedagogiczną "Kodowanie - nauka przez zabawę w klasach I-III".


Statut szkoły

Statut Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie