6A na Zielonej Szkole

Wyjazd na Zieloną Szkołę jest wspaniałą okazją by uczyć się przez oglądanie, dotykanie, doświadczanie wrażeń, jakich nie sposób doznać ucząc się w klasie. W tym roku klasa VI a postanowiła wzbogacić swą wiedzę spędzając cztery wspaniałe dni w Krakowie, Zakopanem i Inwałdzie. To były naprawdę niezapomniane chwile. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kraków : Rynek z Sukiennicami, kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Wawel. Przez kolejne dwa dni zachwycaliśmy się cudownymi widokami w Zakopanem, a cmentarzyk na Pęksowym Brzysku pozostawił wiele ciepłych wrażeń. W drodze powrotnej z Łysej Polany „wskoczyliśmy” także do Popradu po słowackiej stronie, a dla niektórych spośród nas był to pierwszy zagraniczny wypad. Każdego wieczora graliśmy w naszym Pensjonacie Palace w  koszykówkę, poznaliśmy też nowych kolegów z innych miast. Ostatniego dnia udało się nam zwiedzić niemalże cały świat, bowiem Inwałd to zabytki świata w miniaturze. To było niesamowite, gdy spod londyńskiego Big Bena przeskakiwaliśmy na plac św. Marka w Wenecji, lub do bazyliki św.Piotra w Rzymie. Na zakończenie wzięliśmy udział w warsztatach we wspaniałej średniowiecznej warowni, gdzie pracowaliśmy z kowalem, garncarzem, tkaczem i powroźnikiem, oglądaliśmy też turniej rycerski i salę tortur. Jaka szkoda, że to, co miłe mija szybko i nie możemy powiedzieć : „ do zobaczenia za rok…”

relację przygotowała pani Ewa Indulska-Pikul