Konkurs „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 1939-1945” - wyniki

W dniach 5 – 7 czerwca w Warszawie odbywał się centralny etap Konkursu „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 1939-1945”, w którym wzięła udział Pola Branecka z klasy 6c. Zawody  składały  się  z  wielu zadań - teorii i praktyki m. in. uczniowie oprowadzali po zabytkach związanych z wojskiem. Inne konkurencje to -  broń i barwa, geografia militarna, eksponat muzealny, film i kronika filmowa, literatura i poezja, pieśni żołnierskie. Zawody to była nie tylko rywalizacja, ale także spotkania ze świadkami historii, uroczysta zmiana wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza zorganizowana tylko dla uczestników oraz  złożenie wieńców i kwiatów na grobie. Ostatniego dnia wszyscy spotkali się w miejscu jak najbardziej historycznym - w sali balowej  Zamku Królewskiego i w obecności przedstawicieli Ministra  Obrony Narodowej, Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, a przede wszystkim w obecności kombatantów i Kawalerów Orderu Virtuti Militari wręczono nagrody i wyróżnienia dla laureatów i finalistów. Pola została laureatką konkursu, gratulujemy! Całość uświetnił występ Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
relację przygotował pan Daniel Osiński