Miejskie podsumowanie konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów tematycznych

Prezydent Miasta Lublin wręczył nagrody laureatom konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów tematycznych. Spotkanie odbyło się 9 czerwca w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Józefa Elsnera 5 w Lublinie.

Tegoroczni laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a dyrektorzy szkół pamiątkowe dyplomy Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia dydaktyczne uczniów. Dodatkowo trzy szkoły publiczne oraz dwie szkoły prowadzone przez inne podmioty, których uczniowie uzyskali największą liczbę tytułów laureata i finalisty, otrzymali puchary Prezydenta Miasta Lublin.

Łącznie nagrodzonych zostało 88 uczniów z 26 szkół, którzy uzyskali 101 tytułów laureata.

Uczniowie - laureaci, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 średnią ocen, co najmniej 4,8 oraz wzorową ocenę z zachowania, otrzymali jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i ogólnopolskich konkursach tematycznych. Wysokość stypendium wynosi 252 zł.

Za osiągnięcie tytułu laureata w dwóch konkursach 8 uczniów otrzyało dwukrotność kwoty 252 zł tj. 504 zł, 1 uczeń potrójną kwotę – 756 zł za zdobycie tytułu laureata w trzech konkursach i 1 uczeń poczwórną – 1080 zł za zdobycie tytułu laureata w czterech konkursach.

Podczas uroczystości łącznie 69 uczniów otrzymało jednorazowe stypendium.

Najliczniejszą grupę laureatów mają placówki:
1. Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej – 12 uczniów zdobyło 13 tytułów laureata,
2. Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza – 7 uczniów zdobyło 9 tytułów laureata,
3. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Tarugutta – 7 uczniów zdobyło 8 tytułów laureata,
4. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi – 5 uczniów zdobyło 6 tytułów laureata,
5. Szkoła Podstawowa nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego – 3 uczniów zdobyło 6 tytułów laureata,
6. Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II – 5 uczniów zdobyło 6 tytułów laureata.

W części artystycznej wspaniale zaprezentował się zespół Młodzi Zdolni z naszej szkoły przygotowywany przez Panią Marzenę Wróblewską oraz Małgorzatę Piasecką.

Wszytkim wyróżnionym, ich rodzicom, nauczycielom oraz artystom serdecznie  gratulujemy !