Lekcje biblioteczne -grupa 0A

Lekcje biblioteczne - grupa 0A
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" uczniowie z grupy 0A uczestniczyli w cyklu warsztatów zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Nadbystrzyckiej. Podczas pierwszego spotkania dzieci wysłuchały ciekawej bajki o uczuciach autorstwa Iwony Chmielewskiej pt. "Cztery zwykłe miski", następnie zamieniły się w autorów i wymyśliły swoją opowieść o przyjaźni. Z pomocą wychowawcy napisały tekst, wykonały ilustracje i tym sposobem stworzyły pierwszą, wspólną książeczkę. Kolejne zajęcia poświęcone były 130 rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego, autora znanych dzieciom przygód sympatycznego Koziołka Matołka. Tym razem zadaniem dzieci było m.in.  narysowanie portretu Koziołka Matołka ale z zamkniętymi oczami. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy a kolejna, nowa przygoda, w którą zabrał nas Koziołek Matołek okazała się bardzo ciekawa. Paniom z biblioteki dziękujemy za zaproszenie!
                                                                                                              wychowawca Dorota Majcherska