KANGUR MATEMATYCZNY

KANGUR  MATEMATYCZNY

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” cieszy się wśród uczniów coraz większą popularnością. Wywodzi się on z Australii, a w 1990 r. odbył się po raz pierwszy w Europie. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie. Kangur Matematyczny jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie. Obecnie bierze w nim udział co roku ponad 4 miliony uczniów z około 30 krajów, w tym ponad 400 tysięcy w Polsce. W naszej szkole w tym roku do konkursu zgłosiło się 171 uczniów klas I - VI. Dzieci rozwiązywały zadania w trzech kategoriach: Żaczek, Maluch i Beniamin. Każdy uczestnik konkursu otrzymał w prezencie breloczek – układankę przestrzenną. Bardzo dobry wynik uzyskał 1 uczeń,  a 12 uczniów - wyróżnienia. Dzieci otrzymały dyplomy i ciekawe nagrody książkowe. Dokładne wyniki znajdą Państwo w załączniku poniżej.

sprawozdanie przygotowała pani Grażyna Kozina

Załączniki do pobrania