Dzień Bezdomnego Zwierzaka

5 listopada był naszym Szkolnym Dniem Bezdomnego Zwierzaka. Członkowie Koła Przyjaciół Schroniska postarali się, by był to dzień wrażliwości na los tych, którzy nie mogą poskarżyć się na swój „psi żywot”. Zorganizowano wielką zbiórkę darów dla schroniska, w tym obok karmy, makaronów, także smyczy i obróżek, a dla szpitala - zużytych kołder, koców, narzut. Każdy ofiarodawca otrzymał drobny upominek.Uczestnicy wspólnej zabawy mogli przyłączyć się do psiej lub kociej rodziny malując wąsy i noski na buziach lub zakładając wykonane przez członków koła maseczki. Wszystkie członkinie koła mały tego dnia stosowne przebrania.Korytarz szkolny zamieniony został w galerie psich i kocich portretów, które wzięły udział w konkursie plastycznym „ Proszę państwa- oto pies ( kot)”. Równocześnie dzieci pisały na kartonowych kostkach życzenia dla mieszkańców schroniska. Zawisły na sznureczkach, a docelowo znajdą swój kącik w schronisku.Bardzo miłym okazał się konkurs piosenki dla uczniów klas I-III „ Zaśpiewam ci o zwierzaczku”. Dowiedzieliśmy się „ jak rozmawiać trzeba z psem”, o tym, że pies może być bury, albo mieć szczęście i znaleźć dom. Wszystko w piosenkach. Dzieci były wspaniałe, otrzymały nagrody, a oglądającym dostarczyły wiele radości.Ostatnim, ale bardzo mocnym akcentem tego dnia było spotkanie z Panem Darkiem Ornalem pracownikiem schroniska, który odwiedził nas ze swym półtorarocznym przyjacielem- owczarkiem niemieckim Pako. Pan Darek - psycholog i trener zwierzęcy opowiedział „ Jak zrozumieć psa”. Była to wspaniała lekcja odpowiedzialności za zwierzęta. Oczywiście Pako, pracujący na co dzień z dziećmi niepełnosprawnymi doskonale radził sobie z dziecięcą ( także dorosłą) czułością. Każdy znalazł na nim kawałek miejsca do głaskania.Dzień Bezdomnego Zwierzaka był w naszej szkole niezwykle udany. Dzieci pokazały ,że mają wielkie serca i obdarowały schronisko mnóstwem darów. Mamy nadzieję, że kolejne akcje na rzecz schroniska będą równie udane.