Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Wojewódzki Konkurs Informatyczny "MISTRZ KOMPUTERA" - podsumowanie

shadow



17.04.2015 r. w Gmachu Politechniki Lubelskiej, w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”.



Przez osiem lat „Mistrz Komputera” adresowany był do uczniów szkół podstawowych miasta Lublin, a od sześciu lat przystępują również do niego uczniowie z całego województwa lubelskiego. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i nauczycieli.
Konkurs składał się z trzech etapów i podsumowania. Pierwszy szkolny etap, podczas którego uczniowie rozwiązywali zadania testowe (otwarte i zamknięte), pozwalał wyłonić dwóch najlepszych mistrzów ze szkoły, którzy zmagali się w drugim etapie, również teoretycznym. Do III etapu zakwalifikowało się 32 najlepszych uczniów, którzy rozwiązywali zadania praktyczne.
Suma punktów z II i III etapu konkursu pozwoliła na wyłonienie zwycięzcy konkursu i uzyskanie tytułu Mistrza Komputera oraz dwóch Wicemistrzów, 10 laureatów i 19 finalistów. 
W tej edycji:
  • Do konkursu przystąpiły 62 szkoły z województwa lubelskiego.
  • W I etapie – szkolnym, wzięło udział 1008 uczniów.
  • W II etapie uczestniczyło 123 uczniów.
  • Do III etapu zakwalifikowało się 32 uczniów, w tym 4 dziewczynki i 28 chłopców z 25 szkół podstawowych województwa lubelskiego.
Zaszczytny tytuł Mistrza Komputera zdobył Wojciech Wasilewski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie, a tytuły Wicemistrzów uzyskali: Maciej Komosa ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie i Jakub Obuchowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim.
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie Miłosz Komada został laureatem konkursu.
Pytania konkursowe jak co roku przygotowywał pan Andrzej Błaszczyk – nauczyciel Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie, a koordynatorami konkursu były panie: Hanna Głos – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie i Anna Szum – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie.
Konkurs został objęty patronatem naukowym przez Jego Magnificencję Rektora Politechniki Lubelskiej Pana prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko.
Patronat honorowy sprawował:
  • Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk,
  • Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
  • Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin,
  • Telewizja Lublin - patronat medialny.
Sponsorami nagród byli: Politechnika Lubelska - fundator pokazów dla uczniów i nauczycieli w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii, Prezydent Miasta Lublin, PTI i ECDL, Firma Twój Robot, ECE „Prestiż”oraz Alior Bank.
Ta uroczystość to dobry przykład współpracy wyższej uczelni z nauczycielami i uczniami szkół podstawowych.

Oto pełne wyniki konkursu:
Wyniki VI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego  "Mistrz Komputera"
Lp. Uczniowie Szkoła Punkty Uwagi
1.
Wasilewski Wojciech
SP 6 Lublin 114 Mistrz
2.
Komosa Maciej
SP Tarnogród 113 Vicemistrz
3.
Obuchowski Jakub
SP 1 Radzyń Podl. 111 Vicemistrz
4.
Lakutowicz Grzegorz
SP 2 Lublin 110 Laureat
5.
Wójcik Emilia
SP 50 Lublin 110 Laureat
6.
Apanasienko Bartosz
SP 7 Świdnik 109 Laureat
7.
Cholewa Paweł
SP 1 Radzyń Podl. 109 Laureat
8.
Komada Miłosz
SP 28 Lublin 108 Laureat
9.
Trzaska Karol
SP 22 Lublin 108 Laureat
10.
Skowyra Bartosz
SP 6 Zamość 105 Laureat
11.
Dyzma Dominik
SP Podzamcze 104 Laureat
12.
Suzonowicz Kacper
SP Horodyszcze 104 Laureat
13.
Mitura Aleksandra
SP 2 Łęczna 104 Laureat
14.
Staroń Kacper
SP 5 Biłgoraj 103 Finalista
15.
Mąka Jacek
SP 4 Krasnystaw 103 Finalista
16.
Rozwadowski Mikołaj
SP Polubicze 102 Finalista
17.
Leniart Tomasz
SP 45 Lublin 100 Finalista
18.
Lutomski Kacper
SP S. Ur. Lublin 100 Finalista
19.
Wisowski Maciej
SP 30 Lublin 100 Finalista
20.
Karpiński Maciej
SP 22 Lublin 99 Finalista
21.
Łaba Piotr
SP 5 Biłgoraj 99 Finalista
22.
Osiński Kacper
SP 2 Hrubieszów 98 Finalista
23.
Chwiejczak Klemens
SP Zwierzyniec 93 Finalista
24.
Kwiecień Aleksandra
SP 7 Lublin 91 Finalista
25.
Maksymiuk Piotr
SP 7 Świdnik 90 Finalista
26.
Zając Krzysztof
SP Tarnogród 90 Finalista
27.
Przybyła Zofia
SP 27 Lublin 88 Finalista
28.
Gdula Karol
SP 14 Lublin 87 Finalista
29.
Nowak Konrad
SP Jastków 86 Finalista
30.
Padyasek Filip
SP Zwierzyniec 86 Finalista
31.
Trykacz Jakub
SP 2 Radzyń Podl. 79 Finalista
32.
Pietrzak Jan
SP 1 Chełm 78 Finalista
Opracowanie - Anna Szum


Załączniki do pobrania