"W moim błękitnym ogrodzie"

W dniach 14 -15 kwietnia odbyło sie przedstawienie p.t. " W moim błękitnym ogrodzie". Inspiracją do powstania inscenizacji była autentyczna historia chłopca dotknietęgo autyzmem. Była ona również nawiązaniem do obchodzonego
2 kwietnia (jest od 2008 roku) Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Właśnie kolor niebieski i miesiąc kwiecień poświęcone są temu zagadnieniu.
Nasza szkoła jest placówką integracyjną i wśród uczniów możemy spotkać osoby z tym problemem. Poprzez tę inscenizację widzowie mieli mozliwość wczuć się w sytuację kolegi z autyzmem. Podkreślone zostały również szczególne uzdolnienia i predyspozycje tych osób.
Młodzi aktorzy z klas: III C i VC świetnie wczuli się w swoje role.
Mamy nadzieję, że przedstawienie było dla widzów ciekawym i pouczajacym doświadczeniam.
                                                                                                   K. Gawrońska, M. Tkaczyk, M. Piasecka