"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

W dniu 16 kwietnia 2015 r. w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XX edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514.Od Cedyni do Orszy”. Uczestnikami Konkursu  byli uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji rejonowych, tj. 26 uczniów ze szkół podstawowych, 31 gimnazjalistów,. W imieniu organizatorów, uczniów i ich opiekunów powitała p. Alicja Tynowska, która podkreśliła znaczenie Konkursu dla budowania świadomości patriotyczno-obronnej młodego pokolenia. Po przedstawieniu Komisji Konkursowej powołanej przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, uczestnicy przystąpili do egzaminu testowego. Naszą Szkołę reprezentowało dwoje uczniów – Aleksandra Pszczoła z kl. VI B, która została finalistką konkursu oraz Michał Wojtasiewicz z kl. VI C, który też został laureatem tego konkursu ( najwyższy wynik punktowy wśród wszystkich uczestników konkursu) a także awansował do etapu finałowego (centralnego), który odbędzie się w dniach 11-13.06.2015 roku. Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Daniel Osiński. Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

relację przygotował pan Daniel Osiński