Konkurs mitologiczny

W dniu 8.12 odbył się w naszej szkole konkurs mitologiczny „Z Mitologią na ty…” Wzięło w nim udział 11 zespołów reprezentujących klasy V-VI, w tym jeden zespół uczniów klasy IV b (brawo za odwagę!). Konkurs składał się z dwóch części: testu sprawdzającego wiedzę mitologiczną oraz scenki przedstawiającej wybrany mit. Punktacja zatem obejmowała zarówno wiedzę (część I), jaki i elementy artystyczne: przebranie, rekwizyty, wrażenia, zgodność z Mitologią (część II). I choć na zaimprowizowanym Olimpie spotkało się dwóch Zeusów, boginie troiły się w oczach, obeszło się bez charakterystycznych dla mitów intryg. W tej wyjątkowo miłej, ale też pouczającej rywalizacji zwycięzcami okazali się uczniowie klasy V e, którzy w składzie: Ola Urbańska, Julia Wesołowska i Kuba Przybyła otrzymali 105 punktów. (Do scenki przedstawiającej „wybory miss Olimpu” dołączyli jeszcze: Dominika Jakubiak, Klaudia Panek, Karolina Wójcikowska i Filip Popławski). Miejsce II ze 100,5 punktami zajęli uczniowie klasy V d w składzie Jarek Boczek, Mikołaj Jachowicz oraz Piotr Skubicha. Równoległe miejsce III z liczbą 97 punktów przypadło klasom V b (Natalia Jaworska, Aleks Narusek, Szymon Filipiuk) oraz V d - zespołowi nr 2 (Michał Zielonka, Ania Czerniawska, Weronika Miciuła). Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy wiedzy, pomysłowości i odwagi, które służyć Im będą dalszemu zaprzyjaźnianiu się z Mitologią.