"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu

W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXI edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683.Od Obertyna do Wiednia”. Uczestnikami Konkursu  byli uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji rejonowych, tj. 7 uczniów ze szkół podstawowych, 17 gimnazjalistów,. W imieniu organizatorów, uczniów i ich opiekunów powitała p. Alicja Tynowska, która podkreśliła znaczenie Konkursu dla budowania świadomości patriotyczno-obronnej młodego pokolenia. Po przedstawieniu Komisji Konkursowej powołanej przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, uczestnicy przystąpili do egzaminu testowego. Naszą Szkołę reprezentowało dwoje uczniów – Krystian Kowalczyk z kl. VI E, który został laureatem  konkursu oraz Krzysztof Stasiak z kl. VI D, który też został laureatem tego konkursu ( najwyższy wynik punktowy wśród wszystkich uczestników konkursu) a także awansował do etapu finałowego (centralnego), który odbędzie się w dniach 02-04.06.2016 roku w Warszawie. Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Daniel Osiński. Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

relację przygotował pan Daniel Osiński