Nietypowa lekcja biblioteczna klas: 2A, 2B i 2F

Z okazji obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek a także  w  ramach realizacji projektu „Książki naszych marzeń" klasy 2A, 2B i 2F  w dniach 12-13 maja 2016 r. wybrały się  na nietypową lekcję biblioteczną do Filii nr 28 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie na ul. Nadbystrzyckiej 85.
Mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez pracownika biblioteki o twórczości Jana Brzechwy. Uczniowie  zostali podzieleni na pięć grup. Każda otrzymała inny wiersz, a zadaniem było zilustrowanie treści utworu w formie komiksu. Następnie przedstawiciele każdej grupy prezentowali  prace odczytując wiersze.
Mieliśmy okazję przypomnieć sobie takie utwory Jana Brzechwy jak: „Kwoka”, „Kaczka dziwaczka”, „Na straganie”, „Rozrzutny wróbel" i  „ Wrona i ser”. Zajęcia bardzo się nam podobały i przysporzyły wszystkim dużo radości.
Prace będą  również do obejrzenia w naszej szkole. Zachęcamy!
Wyjście zorganizowała p. Anna Kalisz. Bardzo dziękujemy.