KLASY IIB, IIIB i IIIE NA ZIELONEJ SZKOLE W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

W dniach 14 – 16 czerwca 2016 roku uczniowie klas integracyjnych II b, III b i III e byli na Zielonej Szkole w Górach Świętokrzyskich. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Centrum Neandertalczyka, gdzie wrażenie na nas zrobiła wielka replika mamuta, inscenizacje polowań i życia codziennego neandertalczyków, multimedialne prezentacje i filmy. Wspinaliśmy się na górę Świętego Krzyża, gdzie zobaczyliśmy Bazylikę mniejszą Świętej Trójcy. Drugiego dnia czekało nas dużo atrakcji w Parku Rozrywki i Miniatur, gdzie przechodząc Aleją Miniatur mogliśmy obejrzeć wiele słynnych budowli, m.in. wieżę Eiffla, Koloseum, Piramidę Cheopsa oraz usłyszeć historie ich powstania. Dużo wrażeń dostarczył nam pobyt w Wiosce Czarownic, gdzie zdobyliśmy Tunel Odwagi i przeszliśmy przez Pajęczą Sieć. Warta zobaczenia była Ścieżkaz Dinozaurami oraz Prehistoryczne Oceanarium, gdzie straszyły nas olbrzymie stworzenia zamieszkujące morskie głębiny. Ostatniego dnia byliśmy w ruinach wielkiego zamku Krzyżtopór oraz na spacerze po Sandomierzu. Oprócz wiedzy i doświadczeń nabytych w zwiedzanych miejscach ważne dla na było to, że byliśmy tam razem z kolegami i koleżankami, spędzaliśmy czas wspólnie, poznawaliśmy się z innej strony , umacnialiśmy nasze przyjaźnie i uczyliśmy się samodzielności.