Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2016

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Wszystkie działania w 2016 roku były realizowane pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie".

Nasza szkoła aktywnie włącza się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2016.

Podjete działania w dniach 08-12.02.2016 r.:

• Realizacja w klasach IV i V na zajęciach komputerowych projektu edukacyjnego "3..2..1.. Internet"

• Realizacja w klasach I - III na zajęciach komputerowych projektu edukacyjnego "Plik i Folder"

• Tworzenie w klasach VI na zajęciach komputerowych projektów „Bezpieczny Internet” w aplikacji Scratch

• Udział uczniów klas V - VI w regionalnym konkursie  „Dzień Bezpiecznego Komputera”
  • Wykonanie gazetki nt. zagrożeń związanych z Internetem
  • Propagowanie zasad bezpieczeństwa w Internecie i porad dla rodziców związanych z tą tematyką umieszczonych na szkolnej stronie www oraz Kodeksu 2.0

(Wykorzystane zostały treści zawarte na stronie saferinternet.pl)

Załączniki do pobrania