Mali badacze w grupie OA

Mali badacze w grupie OA

Dzięki różnego rodzaju eksperymentom zaczynamy lepiej rozumieć świat. Co ważniejsze, wciąż chcemy dowiadywać się więcej. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. Chociaż niektóre z nich wydają się trudne, bo związane z nieznaną jeszcze fizyką lub chemią, to jednak dają dziecku okazję do odkrywania fascynującego świata przyrody i techniki. To zaciekawienie wynikami eksperymentów nabyte w dzieciństwie staje się inspiracją  i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji. W czasie zajęć uczniowie obserwowali wiele ciekawych doświadczeń, które następnie  omawialiśmy i wyjaśnialiśmy co się stało, jaka zaszła reakcja.

Opracowały:
D.Wilgat