Wizyta grup 0 A i 0 B w gabinecie dentystycznym

W ramach poszerzania wiedzy na temat dbania o zdrowie uczniowie oddziałów zerowych odwiedzili gabinet szkolnego stomatologa. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie gabinetu dentystycznego i znajdujące się w nim narzędzia. Pani doktor zaprezentowała na specjalnym modelu,  jak należy prawidłowo szczotkować zęby. Przypomniała również zasady zdrowego odżywania i dbania o higienę jamy ustnej. Wyjaśniła, dlaczego należy ograniczać słodycze i co się dzieje, gdy nie myjemy zębów. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję do zadawania pytań. Zostały również zachęcone do regularnego sprawdzania stanu swoich ząbków i odwiedzania wraz z rodzicami dentysty. Celem takiego spotkania było bliższe poznanie pracy i gabinetu stomatologa, a przez to oswojenie lęku przed wizytami u lekarza tej specjalności.

Opracowały: wychowawczynie oddziału 0 A i 0 B