Grupy 0 „A” i 0 „B” z wizytą w sklepie zoologicznym

W ramach cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców” dzieci z oddziałów zerowych odwiedziły sklep zoologiczny „King Zoo”, do którego zaprosiła nas pani Agnieszka Szymańska - mama Maćka z grupy 0 „B”. Dzięki ciekawym opowieściom pracowników sklepu dzieci miały okazję bliżej poznać różnorakie gatunki zwierząt (m.in. króliki, rybki, gekony, węże, pająki czy skorpiony) oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich trybu życia i zwyczajów. Główną atrakcją wycieczki okazała się możliwość pogłaskania lub wzięcia na ręce niektórych zwierząt. Dla wielu zerówkowiczów była to szansa na przełamanie swojego lęku. Celem tej wizyty było zapoznanie z gatunkami zwierząt, które można hodować w domu oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o swojego pupila i zapewnienie mu odpowiednich warunków. Na zakończenie uczniowie otrzymali nietypowy prezent  - „skórę” zrzuconą przez pająka. Wycieczka wzbudziła duże zainteresowanie i wiele pozytywnych emocji.

Opracowały: wychowawczynie oddziału 0 „A” i 0 „B”