Trzeci rok międzynarodowego projektu Erasmus+ FLY Future Lies in You

Rok szkolny 2017/2018 jest trzecim rokiem naszego projektu FLY- Future Lies in You. W związku reformą systemu edukacji, projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 28, nadal jednak dotyczy oddziałów gimnazjalnych. Już po raz trzeci z wychowawcami klas drugich przeprowadziliśmy rekrutację uczniów do projektu. Wybrana dwunastka uczniów już rozpoczęła pracę i przygotowanie do międzynarodowych spotkań.
Przypomnijmy: w trakcie wizyt spotkamy kolegów z naszych szkół partnerskich (z Włoch: Toskanii i Sycylii, Finlandii, Niemiec, Rumunii i Turcji), dowiemy się mnóstwo o rynkach pracy: europejskim, krajowym i lokalnym. Będziemy również uczyć się angielskiego z „native speaker’em”, opracowywać projekty o tematyce zawodoznawczej, spotkamy się również na warsztatach na których rozpoznamy swoje mocne strony.
W minionym roku szkolnym działo się bardzo dużo, spójrzcie więc na to co wypracowaliśmy: wywiady z przedstawicielami zawodów przyszłości: informatykiem i trenerem osobistym (przygotowane na międzynarodowe spotkanie w Rumuni) oraz wywiady z obcokrajowcami, którzy pracują w naszym mieście (które pokazaliśmy na spotkaniu w Niemczech).

Załączniki do pobrania