Warsztato-konferencja na KULu pt. "Życie Wikingów".Kulturalia, pokazy pierwszej pomocy

W dniu 17 maja 2011 roku z inicjatywy pani Barbary Sułkowskiej klasa V A wzięła udział w warsztato-konferencji pt. "Życie Wikingów", która odbyła się na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL zorganizowana przez Instytut Historii KUL, Samorząd Studentów WNH oraz Drużynę Wojów "Arkona". Celem wydarzenia była popularyzacja historii Wikingów i Słowian oraz ogólnie pojętej historii materialnej jak również rozwój zdolności manualnych uczestników poprzez prace nad wytwarzaniem przedmiotów codziennego użytku. W programie znalazły się między innymi: pokaz walki, "walka z Wojem", zabawy plebejskie, prezentacja rzemiosł historycznych, przymierzanie uzbrojenia, pokaz szyków bojowych oraz wiele wiele innych. Klasa V A wzięła również udział w zorganizowanym przez Akademicką Sekcję Pomocy Przedmedycznej szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.

Załączniki do pobrania