Wycieczka do Kozłówki i Leonowa klas IV A i IV E

Wycieczka do Kozłówki i Leonowa

11 maja 2011 roku o godz. 8:30 wyruszyliśmy autokarem z naszą klasą IV A i klasą IV E na wycieczkę szkolną. Pierwszym celem naszej podróży było Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Zwiedzaliśmy pałac, kaplicę, oraz piękny park. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku. Zachwyciły nas salony, sypialnie, jadalnia oraz biblioteka z dużym zbiorem starodruków. Kaplica uwiodła nas zachwycającym ołtarzem. Dowiedzieliśmy się, że msze święte w czasie II wojny światowej odprawiał tam późniejszy kardynał Stefan Wyszyński. Park, który otacza pałac zachował swój dawny układ. Spacerują po nim dostojne pawie. Jest pełen kwiatów i zieleni. Następnie pojechaliśmy zwiedzić mini zoo w Leonowie. Zobaczyliśmy tam zwierzęta: wielbłąda, lamę, strusie, konie, osły, kangury, żółwie i dinozaury. Niektóre z nich mogliśmy karmić i głaskać. Na zakończenie wycieczki piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Do Lublina wróciliśmy o godz. 16:30 w szampańskich humorach. Bardzo podobała mi się wycieczka, którą zorganizowały dla nas panie wychowawczynie Justyna Badach i Dorota Namysławska oraz pani od historii Barbara Sułkowska.

Relację z wycieczki napisała uczennica kl. IV A
Aleksandra Batyra