Spektakl pt. "Mały Książę"

Dnia 30 maja 2011 roku w naszej szkole obejrzeliśmy spektakl pt. "Mały Książę"  przygotowany przez uczniów klas integracyjnych: IIIa, IVc i VIa pod kierunkiem p. Teresy Marczewskiej, p. Marzeny Wróblewskiej i p. Małgorzaty Wińskiej. Scenariusz do tego widowiska przygotowała według własnego pomysłu wychowawczyni klasy integracyjnej VIa p. Marzena Wróblewska. Rekwizyty i scenografię zaprojektowali i wykonali uczniowie przy pomocy rodziców i autorzy spektaklu. Głównym wątkiem tej sztuki była wędrówka Małego Księcia w celu znalezienia prawdziwego przyjaciela. W trakcie tej wyprawy chłopiec poznaje i próbuje zrozumieć świat dorosłych. Zespół przygotowujący widowisko wykazał się dojrzałością i dużym zaangażowaniem zarówno podczas prób i samego występu. W roli Małego Księcia wystąpił Jaś Pacocha (VIa), Różę zagrała Madzia Batorska (VIa). Na scenie pojawili się także: Król- Kuba Wojdyła (IVc), Człowiek Próżny- ulek Pacocha (IVc), Żmija-Maciuś Gawęda (IVc) i Lis-Ola Kułak (IIIa). Pełne wdzięku były tańczące na scenie Róże: Oliwka Kojder (IVc), Klaudia i Weronika Wolskie (IVc, Weronika Jakubiak (VIa), Julita Romanek (VIa), Ola Siedliska (VIa). Narracje przedstawione były na tle prezentacji multimedialnej i muzyki Richarda Claydermana. Na zakończenie spektaklu dla podkreślenia treści zawartych w utworze uczniowie na tle muzyki wygłosili je w formie złotych myśli (oto jedna z nich):
DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM, NAJWAŻNIEJSZE JEST
NIEWIDZIALNE DLA OCZU.
Wszyscy żywimy nadzieję, że w pamięci odbiorców pozostaną na zawsze słowa wypowiedziane przez młodych aktorów jako drogowskaz postępowania w życiu.
                                                    Uczniowie z Koła dziennikarskiego