VIII Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 17-23 września odbył się VIII Lubelski Festiwal Nauki. Jest to największa impreza naukowa w Lublinie, mająca na celu popularyzację nauki w społeczeństwie, szczególnie wśród młodzieży, prezentację projektów badawczych realizowanych w uczelniach i jednostkach naukowych, promocję uczelni i jednostek badawczych oraz integrację lubelskiego środowiska naukowego. Festiwal ma także zachęcić do uprawiania i podglądania nauki oraz pracy naukowców, pokazać, że praca naukowca może być ciekawa, a studia mogą pomóc w realizacji marzeń. W tej imprezie bardzo licznie wzięli udzial uczniowie naszej szkoły, odwiedzjąc wykłady, prezentacje i wystawy na lubelskich uczelniach. Szcególnym powodzeniem cieszyły się wśród naszych uczniów pokazy przyrodnicze, z których pochodzi między innymi zdjęcie Pysia czyli ślicznego tasiemca.