Szkolny Dzień Bezdomnego Zwierzaka

Już po raz kolejny Szkolne koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt zorganizowało w listopadzie Szkolny Dzień Bezdomnego Zwierzaka. W tym roku był to wtorek, 15 listopada.

Jak zwykle głównym celem było zebranie darów dla podopiecznych schroniska : karmy, używanych koców, narzut, ręczników, a także miseczek, smyczy, psich zabawek.

Aby urozmaicić ten dzień członkowie koła (wszyscy przebrani za psy lub koty) przygotowali sporo atrakcji:

• Każdy ofiarodawca brał udział w losowaniu nagrody (wszystkie losy okazały się pełne), oraz otrzymywał Certyfikat Przyjaciela Kundelka i maseczkę psa lub kota,
  • Dziewczynki malowały  dzieciom twarze i upodobniały je do zwierzęcych pyszczków,
  • Członkowie koła przygotowali na ten dzień ciekawy spektakl pt. „Niech psie głosy trafią pod niebiosy”.

Największą jednak radość sprawili wszystkim  goście, pani Bożena Kiedrowska, dyrektor schroniska, oraz pan Darek Ornal psi trener i psycholog, który odwiedził nas z psem Pako i opowiadał o psach, które pracują dla ludzi, a także o psim bezinteresownym przywiązaniu do człowieka.

Dzień Zwierzaka poprzedziły także dwa konkursy: literacki na wiersz lub opowiadanie o własnym zwierzątku, oraz  plastyczny na plakat zachęcajacy do mądrej adopcji.

Jak zwykle uczniowie nie zawiedli- powstało wiele ciekawych prac, które zdobią szkolne korytarze, ale także zebrano bardzo dużo darów dla schroniska.

Mamy nadzieję, że w kolejnych akcjach na rzecz schroniska uczniowie okażą równie wielkie serce.