„Flora i fauna Lubelszczyzny – gatunki chronione”

IV edycja Międzyszkolnego Konkursu  „Flora i fauna Lubelszczyzny – gatunki chronione”

25 listopada 2011 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny konkurs przyrodniczy „Flora i fauna Lubelszczyzny – gatunki chronione”. Uczestniczyło w nim 8 zespołów z lubelskich szkół. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą oraz umiejętnościami prawdziwego badacza świata organizmów żywych. Znajomość gatunków chronionych z królestwa grzybów, roślin i zwierząt była na wysokim poziomie.

Zwyciężyła drużyna SP 28 w składzie: Magdalena Bojarska, Agata Kwiecińska, Maja Mazur z klasy 5B. Uczennice przygotowała pani Małgorzata Konarzewska. Miejsce II zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10, a III miejsce Szkoła Podstawowa nr 21.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Magda Bojarska – za swoją pasję prawdziwego przyrodnika oraz wspaniałą erudycję.

Po konkursowych emocjach uczestnicy obejrzeli przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej pt. „A ja segreguję i ratuję Ziemię”.  Aktorzy z klas: 6c, 6b, 5e pracowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Konarzewskiej oraz pani Doroty Namysławskiej. Następnie uczestniczyli w pokazach chemicznych pt. „Ciekawa chemia” przygotowanych przez panią Annę Chodun.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom (SP2, SP10, SP21, SP22, SP23, SP28, SP31, SP52) za zaangażowanie i pracę w konkursie.