Konkurs mitologiczny „Znawcy mitów”

W dniu 26.01.2012 roku odbył się w naszej szkole konkurs mitologiczny „Znawcy mitów”. Wzięło w nim udział 8 zespołów reprezentujących klasy  IV-VI, jeden zespół uczniów klasy IV a (brawo za odwagę!). Konkurs składał się z dwóch części: testu sprawdzającego wiedzę mitologiczną oraz scenki przedstawiającej wybrany mit. Punktacja zatem obejmowała zarówno wiedzę (część I), jaki i elementy artystyczne: przebranie, rekwizyty, wrażenia, pomysł, zgodność z Mitologią (część II). I choć na zaimprowizowanym Olimpie spotkało się dwóch Zeusów, boginie troiły się w oczach, obeszło się bez charakterystycznych dla mitów intryg.

W tej wyjątkowo miłej, ale też pouczającej rywalizacji zwycięzcami okazali się uczniowie klasy V b, którzy w składzie: Magda Ozen, Magda Konopa i Kacper Ciuksza otrzymali 59 punktów. Do scenki dołączyli jeszcze: Mikołaj Bocian, Julia Jastrzębska i Mikołaj Trochonowicz.

Miejsce II z 58 punktami zajęli wspólnie  uczniowie klasy V e (E. Oleszczuk, A. Chawryło, J. Socha, M. Wójcik, M. Jarmuł, W. Szymaniak) i VI b w składzie (W. Żydek, J. Witan, W. Lato, A. Dadej, N. Jaworska, Sz. Filipiuk, A. Narusek, R. German, A. Koza, E. Błaszczak).

Trzecie miejsce zajęła klasa V c  z 54 punktami. I właśnie ta klasa otrzymała od jurorów specjalne wyróżnienie za najlepiej przygotowaną scenkę  za którą otrzymali jako jedyni maksymalną ilość punktów. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy wiedzy, pomysłowości i odwagi, które służyć Im będą dalszemu zaprzyjaźnianiu się z Mitologią.

Oficjalne wyniki :   (scenka + test)

I MIEJSCE – kl. V b – 59 p. ( 12 + 47)

II MIEJSCE – kl. V e – 58 p. (19 + 39)

II MIEJSCE – KL. VI b – 58 p. (20 + 38)