III Ogólnomiejski Turniej Szachowy Dzielnic Miasta Lublin

Uczniowie naszej szkoły w liczbie 20 osób wzięli udział w środę 28.03.2012 r.  w III Ogólnomiejskim Turnieju Dzielnic Miasta Lublin. Turniej odbył się w Domu Kultury „Skarpa”. System turnieju to tzw. typ szwajcarski, każdy uczestnik rozgrywał siedem rund, czas partii określał zegar – każdy gracz miał 15 minut na partię. Skład uczniów naszej szkoły to dziewczynki i chłopcy z klas  I – VI.

Najlepszy wynik spośród biorących udział w turnieju uzyskał Dariusz Hołubiec z kl. VI C – uzyskał 5 punktów i zajął w turnieju 3 miejsce. Wysokie miejsca uzyskali też: Krystian Struk z kl. IV B (4 miejsce); Paweł Hańczur z kl. IV D (6 miejsce); Kacper Janicki z kl. IV D (7 miejsce); Filip Kalinowski z kl. IV D (10 miejsce).

Nagrodami były puchary – dla czterech najlepszych uczestników oraz pamiątkowe dyplomy dla pozostałych osób biorących udział w turnieju. Najlepsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w turnieju finałowym III Ogólnomiejskigo Turnieju Dzielnic Miasta Lublin, który odbędzie się w późniejszym terminie.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.