221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia odbyła się uroczysta akademia poświęcona 221-ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przygotowały panie: Marzena Wróblewska, Władysława Kruczoń oraz pan Daniel Osiński wraz z uczniami naszej szkoły. O scenografię zadbała pani Barbara Sułkowska.

3 maja 1791 r. - Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. 221 lat temu była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uczniowie klas IV – VI przekazali zebranym w sali teatralnej historię utworzenia tego najważniejszego dla Państwa dokumentu.

Na zakończenie uroczystości społeczność szkolna zaśpiewała Hymn Państwowy. Występ bardzo podobał się publiczności. Młodzi aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami, na które w pełni zasłużyli. Mamy nadzieję, że wszyscy wzbogacili swoją wiedzę na temat tego ważnego święta.