Podsumowanie konkursu "Słówkomaniak"

Dnia 23.05.2012 r. odbył się konkurs dla uczniów z klas szóstych „SŁÓWKOMANIAK" – „Crazy about words” zorganizowany przez p. Madalenę Bigos i p. Justynę Kozyrską.  Konkurs  przebiegał drogą elektroniczną z wykorzystaniem szkolnej platformy edukacyjnej „LIBRUS”. To pierwszy tego rodzaju konkurs w SP 28. Spotkał on się z uznaniem uczniów, którzy wyrazili wiele pozytywnych opinii na temat jego nowatorskiej formy.

Celami konkursu były m.in. rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim; motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności; utrwalenie i wzbogacenie leksyki; popularyzowanie nowoczesnych technik  informacyjno – komunikacyjnych i pedagogiki medialnej jako narzędzi sprzyjających  zdobywaniu i sprawdzaniu wiedzy.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Uczestnicy konkursu przystąpili do rozwiązania testu składającego się z  zadań typu:

- test wielokrotnego wyboru (multiple choice);

- przyporządkowywanie (matching);

- uzupełnianie wyrazów (word completion);

- poprawianie błędów (error correction);

A oto nasi laureaci:  I miejsce: Michał Pelczarski  i  Oliwia Pińkowska  z kl. 6c ( z wynikiem 90%); II miejsce: Katarzyna Wolińska z kl. 6d (z wynikiem 88%) oraz miejsce III: Weronika Gorący z kl. 6c (z wynikiem 87%). Laureaci zostali nagrodzeni wpisem cząstkowej oceny celującej z języka angielskiego a pozostali uczestnicy otrzymali cząstkowe oceny bardzo dobre.

Zwycięzcom gratulujemy a klasy młodsze już teraz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych e- edycjach „Słówkomaniaka”.

Organizatorzy konkursu