„DZIEŃ RODZINY” w klasie III D

W dniu 12 maja 2012 roku odbył się „DZIEŃ RODZINY” zorganizowany przez klasę III D i wychowawczynie: p. Monikę Tarkowską i p. Kingę Gawrońską. Uczniowie zaprezentowali dla swoich rodzin krótką inscenizację pt. „SUPERRODZINKA. PL”.  Były to dziecięce przemyślenia, o tym co jest najważniejsze w rodzinach, jak spędzają wspólnie czas oraz co lubi każdy z członków rodziny. Było wspólne śpiewanie i tańce, które dostarczyły wiele wzruszeń i radości.

Następnie rodzice przygotowali niespodziankę dla dzieci. Zaprezentowali zagadki związane z różnymi zawodami. Zadaniem dzieci było odgadnięcie jaka profesja jest przedstawiana i jakimi atrybutami, sprzętami posługuje się dana osoba. Krótkie wystąpienia rodziców dały dzieciom wiele zadowolenia i dla niektórych zdziwienia nad talentem aktorskim swoich rodziców.

Dwoje rodziców pokusiło się o zaprezentowanie własnej inwencji twórczej w postaci wierszy  pt.: „Kicia minka”, „Marit Siłaczka”, „Na wyspach Malibutach”, „Franek Smutnamucha”.

Na zakończenie rodziny bawiły się w kalambury. Różnorodność haseł wzbudziła niemało radości i zadowolenia ze wspólnej zabawy.

Było wspaniale !!!