Rodzice dzieciom – Dzień Dziecka w klasie III a

Rodzice dzieciom – Dzień Dziecka w klasie III a

Tego jeszcze nie było! W poniedziałek 4 czerwca 2012 r. z okazji Dnia Dziecka rodzice uczniów kl. III a SP 28 pod dyskretnym kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Piaseckiej zrobili wszystkim wielką niespodziankę – zaprosili swoje dzieci do sali teatralnej.

Rodzice odkryli w sobie aktorskie talenty i przedstawili sztukę pt. "Szkoła na wesoło". Czas, to najcenniejszy prezent, jaki rodzice mogą dać swojemu dziecku. Dzieci oglądały przedstawienie z zapartym tchem, każde czekało na występ swojego rodzica. Wszyscy świetnie się bawili, a owacjom nie było końca. Pociechy odwdzięczyły się swoim rodzicom tańcem, śpiewem i upominkami. Ostatnim aktem było słodkie spotkanie przy matczynych wypiekach.

"W wychowaniu dziecka chodzi nie tylko o to, żeby się dla niego poświęcać. Chodzi o to, żeby się poświęcać w sposób mądry - tak, aby wychować je do prawdziwej miłości. Do prawdziwej miłości wychowuje się także wymagając, ale tylko miłując można wymagać. Można wymagać, wymagając od siebie." (Jan Paweł II)

Żeby Dzień Dziecka był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności. Poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy, bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić radość, bo lubimy spędzać z nimi czas.

Małgorzata Piasecka - wychowawczyni kl. III a