Wycieczka klas 6b, 6c, 6d w Góry Świętokrzyskie

W dniach 30-31 maja uczniowie klas 6b, 6c i 6d brali udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem tej wyprawy były Krzemionki Opatowskie. Tam zobaczyliśmy kopalnię krzemienia pasiastego. Była możliwość zejścia pod ziemię. Skorzystaliśmy z niej, by się poczuć jak neolityczni górnicy.

Później pojechaliśmy do Nowej Słupi, by stamtąd śladem pielgrzymek wyruszyć na Łysą Górę- Święty Krzyż. Wejście na górę przypominało wyścigi. Każdy starał się jak najszybciej wejść. Niektórzy wbiegali jak gdyby nigdy nic, inni wchodzili ,,na czworaka``, a jeden chłopiec zjechał na brzuchu niczym na sankach. Pomimo, że wejście na szczyt sprawiło nam trochę kłopotu i trudu wszyscy dotarli do celu. Na Świętym Krzyżu zobaczyliśmy kryptę księcia Wiśniowieckiego i Muzeum Misyjne. Ten dzień zakończyliśmy mocnym akcentem - ,,romantycznym``wieczornym spacerem na zamek w Chęcinach.

Następnego dnia wyruszyliśmy do Jaskini Raj. Chcieliśmy poobserwować nietoperze, ale te, gdy dowiedziały się, że przyjeżdżamy, przestraszyły się, pochowały albo pouciekały. W Jaskini Raj obserwowaliśmy ciekawe okazy stalagmitów i stalagnatów. Wystarczyło uruchomić wyobraźnię i można było zobaczyć wiele ciekawych postaci.

Wracając do Lublina, zajechaliśmy na zamek w Krzyżtoporze. Chłopcy kupili sobie ,,strzelające diabełki`` i przez cały czas rzucali nimi. Niektóre dziewczyny nie były tym zachwycone,na szczęście nikt nie ucierpiał na ,,strzelającej wojnie``.
Wycieczka ta dostarczyła wiele śmiechu, rozrywki i zabawy. Opiekunowie czuwali nad naszym bezpieczeństwem i starali się, żeby wycieczka nie była nudna.