Spotkanie najmłodszych uczniów z policjantką

Na początku każdego roku szkolnego dzieci z najmłodszych klas poznają drogę do szkoły, znaki drogowe i zasady, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W związku z tym zaprosiliśmy do nas gościa. We wtorek 18.09.2012 r. dzieci z klas I-III i „zerówki” odwiedziła pani Agnieszka Łoś – policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Pani Policjantka opowiedziała nam o tym jak być bezpiecznym na drodze, przybliżyła zasady przechodzenia przez jezdnię, wyjaśniła dlaczego warto nosić odblaski i co można zrobić, aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego – zarówno jako pieszy, jak i jako pasażer. Dzieci zaprezentowały swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, a w nagrodę otrzymały zabawki – pancerniki, które przypominają, że dzieci jeżdżą tylko w fotelikach.