„Kryształowa malwa” w naszej szkole

Dnia 18 października 2012 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się finał IX edycji konkursu „Kształtujemy tożsamość krajobrazu", którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Celem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie przez społeczność szkolną ogrodu ozdobnego, który wzbogaci krajobraz najbliższej okolicy. Jednocześnie poza walorami estetycznymi i rekreacyjnymi, będzie służył edukacji ekologicznej uczniów oraz mieszkańców danej miejscowości.

Szkoły, które założyły i prowadzą najwyżej ocenione przez komisję konkursową ogrody, zostały wyróżnione cennymi nagrodami. W tej grupie zwycięzców znalazła się nasza szkoła: otrzymaliśmy główną nagrodę „Kryształową malwę”. Dyrektor szkoły p. Marek Błaszczak uzyskał tytuł „Dyrektora szkoły rozumnie kształtującej krajobraz”. Lubelski Kurator Oświaty wręczył również podziękowania nauczycielkom przyrody (Annie Chodun, Małgorzacie Konarzewskiej, Dorocie Namysławskiej) podziękowania za aktywne promowanie edukacji krajobrazowej.