26 listopada Święto Naszej Szkoły !!!

26 listopada nasza szkoła obchodzi swoje święto. Tego dnia Szkoła Podstawowa nr 28 otrzymała imię Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Miało to miejsce 24 lata temu - w roku 1988.

Historia naszej szkoły jest jednak o wiele dłuższa i sięga 1920 roku. To wtedy, 2 lata po zakończeniu I wojny światowej, powołano Szkołę Podstawową nr 28 na ul. Zamojskiej. W późniejszych latach szkoła przenosiła się na ul. Żmigród, a następnie Dominikańską, gdzie funkcjonowała do roku 1958.
Natomiast w tym miejscu, gdzie dziś jest osiedle Czuby, była wieś. Nazywała się Rury Bonifraterskie. We wsi była nieduża szkoła, w której uczyły się miejscowe dzieci. Ten budynek istnieje do dziś. To budynek tzw. małej szkoły. Niektórzy z was się w nim uczyli w młodszych klasach. Do tego budynku 1 września 1981 r. przeniesiono Szkołę Podstawową nr 28, a jej dyrektorem została Pani Teodora Osiewicz.

W miarę rozrastania się osiedla Czuby przybywało dzieci i władze miasta podjęły decyzję o budowie nowej szkoły, dużego budynku mogącego pomieścić wielu uczniów. 1 września 1986 r. w murach nowej szkoły zabrzmiał pierwszy dzwonek. Dwa lata później szkoła otrzymała imię, sztandar oraz własny hymn zatytułowany ”Śladem Synów Pułku”.

W tamtym czasie nasza szkoła była placówką 8-klasową, a w roku 1993 uczyła się w niej rekordowa liczba uczniów – 2671. Od roku 1999 szkoła, tak jak inne szkoły podstawowe, stała się szkołą 6-klasową, a w części jej budynku powstało Gimnazjum nr 11. Dziś możemy się poszczycić jedną z najbardziej nowoczesnych placówek w naszym mieście. Mamy piękne sale gimnastyczne, basen, ścianę wspinaczkową, pracownie komputerowe i nowoczesną bibliotekę oraz sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi. Możemy być dumni z naszej szkoły.

W ramach obchodów święta naszej szkoły o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta Msza Święta. Po mszy uczniowie klas czwartych wzięli udział w apelu o sztandarze szkoły, przygotowanym przez panie: Marzannę Pogonowską, Urszulę Plis oraz pana Daniela Osińskiego. Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w zoorganizowanych z tej okazjii konkursach szkolnych.