Andrzejki w klasach integracyjnych

W piątek  30 listopada 2012 r. w naszej szkole rządziła magia i czary. Andrzejki  to dzień jedyny w swoim rodzaju. Tego dnia – zgodnie z tradycją –  św.  Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pannom i za sprawą znaków  –  wróżb podpowiada, kiedy wyjdą za mąż, kim będzie przyszły wybranek, jak go znaleźć. Od zarania dziejów ludzie próbowali poznać przyszłość. Najstarszym sposobem na odkrycie przeznaczenia były oczywiście wróżby.

Dla klas integracyjnych II a, III c i III d zabawę poprowadziły nauczycielki: Halina Lipińska, Aneta Mamcarz, Elżbieta Koperda, Barbara Bałdyga, Joanna Gałat i Dorota Wilgat.
Zabawa zaczęła się oczywiście od tradycyjnego lania wosku. Każdy dowiedział się również, czy czeka go bogactwo, sława, słodkie życie, podróże czy może… życie w zakonie. Zgodnie z andrzejkową tradycją uczniowie przy dźwiękach muzyki wspaniale prezentowali swoje umiejętności taneczne oraz wróżyli sobie, kim zostaną w przyszłości, w jakim zawodzie będą pracować i kto zostanie ich sympatią. W wolnej chwili czekał na dzieciaki poczęstunek.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zapowiada się obiecująco.