Dzień Zdrowego Śniadania

W ramach programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc” uczniowie klasy I d  wraz z wychowawczynią Mariolą Weber wzięli udział w akcji „8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania”. Tego dnia dzieci przyniosły wszystko, co jest potrzebne do wykonania zdrowego śniadania. Były warzywa, owoce, wędliny, jajka, masło, sery i pieczywo. Pamiętali także o fartuszkach, chusteczkach na głowę, ściereczkach oraz plastikowych nożykach.

Po rozmowie na temat „Co to znaczy dobrze się odżywiać?” i „Jak ważne jest śniadanie?” oraz omówieniu wiersza S. Karaszewskiego „Witaminowe abecadło” wszyscy umyliśmy ręce i wzięliśmy się do pracy. W przygotowaniu śniadania w klasie pomagało nam pięć mam i jedna babcia. Mamusie zadbały, by na wspólnym stole nie zabrakło soków i kubeczków. Pomagały także układać na talerzach gotowe kanapki. Z wielkim apetytem zajadaliśmy wspólnie wykonane śniadanie. Pysznymi kanapkami poczęstowaliśmy mamy, babcię oraz naszego gościa - panią psycholog. Posileni i zadowoleni, z talerzami pełnymi kanapek chodziliśmy po całej naszej małej szkole i częstowaliśmy panie wychowawczynie, dzieci oraz panie z obsługi. Wszyscy nam dziękowali i ze smakiem zajadali kanapki. To był wspaniały „pyszny” dzień! Z pewnością go powtórzymy!