Szkolny Konkurs Historyczny "Powstanie Styczniowe – walka, bohaterstwo, patriotyzm"

REGULAMIN KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ
O POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 - 1864

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat "Powstanie Styczniowe - walka, bohaterstwo, patriotyzm”

Cele konkursu:

1. Upamiętnienie 150 rocznicy Powstania Styczniowego - pogłębienie wiedzy historycznej.
  2. Kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o polskich zrywach niepodległościowych w okresie zaborów.
  3. Budzenie zainteresowania przeszłością i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów.
  4. Wzbogacanie form współpracy nauczycieli z uczniami zdolnymi.
  5. Wdrażanie uczniów do korzystania z różnorodnych źródeł informacji.

Udział w konkursie:
  • konkurs skierowany jest do uczniów klas V – VI  Szkoły Podstawowej nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie;
  • uczniowie mogą pracować indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych;
  • prezentacja powinna być wykonana w programie Power Point , maksymalny czas prezentacji to 5 minut;
  • prezentacja zgłoszona do konkursu powinna być zapisana w formacie umożliwiającym otwarcie jej bezpośrednio w programie PowerPoint (z rozszerzeniem *.ppt), jak również jako prezentacja (z rozszerzeniem *.pps)
  • jako nazwę pliku należy wpisać słowa: powstanie styczniowe - 150 rocznica .
  • prezentację należy zapisać na płycie CD lub DVD i specjalnym cienkopisem do płyt opisać według wzoru: tytuł prezentacji, imię/-ona i nazwisko/-a autora/ów, klasa (podobne informacje powinny być zawarte w slajdzie tytułowym, a na slajdzie końcowym należy umieścić bibliografię i źródła pozyskanych informacji).
Kryteria oceniania prac wykonanych indywidualnie i zespołowo są takie same.
Jury konkursu tworzą: p. M. Pogonowska, p. D. Osiński.
Płytę z prezentacją należy dostarczyć do dnia 21 stycznia 2013r. do p. Daniela Osińskiego

Kryteria oceny:
  • zgodność z tematem,
  • poprawność merytoryczna zamieszczonych w prezentacji informacji,
  • przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji,
  • adekwatność zastosowanych narzędzi i efektów do przedstawianych treści,
  • innowacyjność i kreatywność w podejściu do tematu,
  • ogólne wrażenie estetyczne.

Nagrody:

Laureaci najlepszych prac zostaną nagrodzeni cząstkową oceną celującą z historii.
Oficjalne ogłoszenie zwycięzców konkursu odbędzie się pod koniec stycznia 2013r. , wtedy również najlepsza praca zostanie zaprezentowana na stronie internetowej naszej szkoły (www.sp28.lublin.pl).
Informacje o rozstrzygnięciu konkursu i wyłonieniu finalistów zostaną opublikowane na szkolnej stronie internetowej.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.