Multimedialna lekcja filmowa w klasach 2A i 2E pt. „Radio i Telewizja, dźwięk i obraz”

Klasy 2A i 2E wzięły udział w multimedialnej lekcji przeprowadzonej przez animatorów teatralno-filmowych w sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczniowie dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądały radioodbiorniki i jak one teraz wyglądają, czym jest nadajnik, fale radiowe, antena, odbiornik. Obejrzeli prezentację na temat początków radia. Zdobyli wiedzę na temat zawodów związanych z pracą w radiu: prezentera, didżeja, realizatora dźwięku, reportażysty. Zapoznali się z technikami rejestracji dźwięku oraz emisji głosu. W drugiej części uczniowie zostali zaproszeni na projekcję filmu animowanego pt. „Safari”.

Relację przygotowała wychowawczyni klasy 2e pani Aneta Szymańska