Pierwszy dzień wiosny w klasie I c

Pierwszy dzień wiosny w klasie I c był radosny i kolorowy. 21 marca 2013 r. z inicjatywy uczennicy klasy I c SP nr 28 Justynki Goryczki i absolwentki naszej szkoły Julii Goryczki odbyły się bardzo ciekawe zajęcia. Dziewczęta pojawiły się w sali w przepięknych strojach ludowych. Julia zapoznała dzieci z nazwami elementów stroju ludowego z regionu województwa lubelskiego, zaprezentowała  kilka tańców polskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca im. W. Kaniorowej wykorzystując prezentację  multimedialną.  Dziewczynki  zaprosiły do tańca wszystkie dzieci. Z dużym aplauzem spotkała się prezentacja kolorowych spódnic, które w tańcu robią ogromne  wrażenie. Na zakończenie spotkania Julia i Justyna  nauczyły wszystkie dzieci jak wykonać wielkanocnego królika metodą orgiami. Dziękujemy za to wspaniałe spotkanie.
                             Uczniowie z klasy I c  z wychowawczynią Małgorzatą Piasecką