Polsko-szwajcarski projekt „ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ, czyli zdrowe podejście do życia”

Włączamy się do polsko-szwajcarskiego projektu
„ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ, czyli zdrowe podejście do życia”

Projekt „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Instytut Żywności i Żywienia dzięki wsparciu organizacji Swiss Contribution realizuje w Polsce globalną strategię Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącą propagowania zdrowego stylu życia i zapobiegania otyłości. Projekt obejmuje 4 główne zadania. Przedszkola i szkoły realizują zadanie nr 2: „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży”. Nasza szkoła jest jedną z 25 szkół podstawowych w województwie, uczestniczących w projekcie. Miło nam poinformować, że wojewódzkim koordynatorem projektu dla wszystkich placówek jest dyrektor naszej szkoły pan Marek Błaszczak.

informację przygotowała pani Anna Chodun