Wycieczka do Warszawy klas szóstych

22 kwietnia 2013 roku uczniowie wszystkich klas szóstych, jak co roku, udali się na wycieczkę do Warszawy. Tam zwiedzili Sejm, Senat, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz cmentarz na Powązkach. Dopisała wspaniała, słoneczna, wiosenna pogoda. Wizyta w gmachu polskiego parlamentu była ciekawą lekcją o działalności najważniejszych instytucji polskiej polityki. Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego gdzie uczniowie zapoznali się szczegółowo z losami mieszkańców stolicy w sierpniu 1944 r. a także mogli osobiście doświadczyć ciężkiego losu polskich żołnierzy chodząc tak jak oni kanałami, którymi uczestnicy powstania przemieszczali się chcąc przedostać się z jednej części miasta do drugiej. Na koniec zwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski gdzie znajdują się groby wielu wybitnych osobistości – polityków, artystów, sportowców, żołnierzy, ludzi kultury. Powrót do Lublina upłynął szybko i na godzinę 21 zameldowaliśmy się w naszym mieście.

relację przygotował pan Daniel Osiński