Kosmiczna wyprawa klasy IIIe

17 kwietnia klasa III e odbyła kosmiczną wyprawę na księżyc biorąc udział w fantastycznej imprezie edukacyjnej w Galerii Lubelskiej Carrefour pod hasłem „Dzieciaki na księżycu”. Dzięki temu mogliśmy poszerzyć swoje wiadomości na temat Kosmosu, dowiedzieć się jak zbudowany jest Układ Słoneczny, jakie warunki panują poza Ziemią i jak to jest stanąć na powierzchni księżyca w stroju astronauty.

Byliśmy ubrani w kosmiczne kombinezony i kaski, oprowadzani przez specjalnie przeszkolony personel, poznaliśmy historię podboju kosmosu od czasów programu Apollo po dzień obecny. Zobaczyliśmy dwa interaktywne moduły – ziemski i księżycowy, 14 replik wahadłowców kosmicznych i pojazdów księżycowych używanych przez NASA (amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) i ESA (Europejska Agencja Kosmiczna), 4,5 metrową replikę teleskopu kosmicznego, czy też replikę prawdziwego stroju kosmonauty używanego podczas lądowania człowieka na księżycu.
Nasza kosmiczna wyprawa zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Każde dziecko mogło także zrobić sobie zdjęcie w stroju kosmonauty na tle krajobrazu księżycowego.