Wycieczka klasy IV a do Janowa Lubelskiego

W dniach 09 -10.05.2013 roku klasa IV A wybrała się na dwudniową wycieczkę do Janowa Lubelskiego w czasie, której zwiedziliśmy wiele ciekawych i ważnych miejsc. Szczególnie edukacja przyrodnicza, która występuje w tych okolicach wywarła duże wrażenie na uczniach. Zwiedziliśmy wystawę prezentującą walory Lasów Janowskich – ich znaczenie i funkcje, poznaliśmy formy ochrony przyrody, elementy gospodarki leśnej. Byliśmy także w ostoi konika biłgorajskiego, zwiedziliśmy zabytkowy kościółek w Momotach Górnych. Po południu odbył się bieg po punktach z mapą, który klasa zdała celująco. W nagrodę wieczorem odbyło się ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski.

Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie taboru kolejki leśnej, następnie byliśmy na warsztatach garncarskich, podczas których każdy uczeń własnoręcznie mógł ulepić garnuszek. Na koniec pojechaliśmy do rezerwatu torfowiskowego Imielty Ług gdzie zapoznaliśmy się  z florą i fauną torfowisk.

Po zjedzeniu obiadu przyszedł czas na spakowanie się i powrót do Lublina. Żal było odjeżdżać, gdyż dzieci miło i pożytecznie spędziły tam czas. Wszystko, co dobre szybko się kończy.Ale w przyszłym roku też gdzieś pojedziemy…

Relację przygotował pan Daniel Osiński