Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - uroczyste podsumowanie eliminacji wojewódzkich

W dniu 20 maja 2013 r. w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji wojewódzkich XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI B Magdalena Bojarska wraz z opiekunem p. Danielem Osińskim. Gospodarzem uroczystości był Szef WSzW w Lublinie – płk dypl. Piotr Chudzik, który powitał laureatów, ich nauczycieli i rodziców. Pan Pułkownik zapoznał zebranych z rolą i zadaniami wojskowej administracji oraz wyraził uznanie dla ogromnej wiedzy historyczno-wojskowej laureatów. Następnie Lubelski Kurator Oświaty – Pan Krzysztof Babisz przedstawił przebieg tegorocznych eliminacji w woj. lubelskim, podkreślając znaczenie okresu historycznego będącego tematem tegorocznej edycji konkursu oraz podziękował laureatom, nauczycielom-opiekunom, rodzicom za trud i ogrom pracy włożonej w osiągnięcie tak znakomitych wyników przez uczestników konkursu i olimpiady. W imieniu kolejnego współorganizatora Konkursu – Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, głos zabrała Pani Agnieszka Janczyńska – kierownik referatu edukacji historycznej IPN w Lublinie, wyrażając swoje uznanie dla wysiłku i wiedzy laureatów. Następnie laureatom i ich nauczycielom wręczono zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Na zakończenie uroczystości Pani A. Janczyńska przedstawiła coraz bogatszą i atrakcyjniejszą ofertę edukacyjną IPN służącą wzbogaceniu warsztatu pracy nauczyciela historii.

Lista laureatów i opiekunów etapu wojewódzkiego XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej pt.

Lp. Nazwisko i imię laureata Typ szkoły Nazwisko i imię opiekuna Nazwa szkoły Miejscowość

1.

Gąska Wojciech Gimnazjum Aleksander  Petkiewicz Gimnazjum
 im. św. Stanisława Kostki