Przedstawienie pt. „O zielonych żabkach w czerwonych czapkach”

Kiedy oczy masz zmęczone,
odpoczywaj, patrz w zielone.
Łąki, pola pełne trawy,
zapraszają do zabawy.

W dniach 16 i 17 maja 2013 r. gościliśmy w naszym szkolnym teatrze widzów z lubelskich przedszkoli nr 69, 73 i 79. Dzieci ze szkolnego Teatru Bez Nazwy pod kierunkiem p. Małgorzaty Piaseckiej zaprezentowały przedstawienie pt. „O zielonych żabkach w czerwonych czapkach”. Jest to adaptacja scenariusza wg H. Bechlerowej. Przedstawienie jest zaproszeniem do odpoczynku  wśród zieleni, ale też, o tym, że warto pomyśleć zanim się coś zrobi, i dobrze jest posłuchać rad osób starszych i doświadczonych.
Był kolor, światła, muzyka, śpiew i taniec. Aktorzy spisali się na medal. Można było usłyszeć rechot żab, klekot bociana, głos sroki i świergot wróbli. Mali wdzięczni odbiorcy byli zasłuchani i zapatrzeni. Po przedstawieniu sami odważnie wystąpili na szkolnej scenie. Na zakończenie teatralnego spotkania wszyscy goście otrzymali drobne upominki – zielone żabki wykonane techniką origami, wykonane przy pomocy dzieci ze szkolnego koła origami prowadzonego przez panią Hannę Wichę.