III Archidiecezjalny Kongres Misyjny Dzieci

W dniu 15 czerwca br. 27 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z katechetami uczestniczyła w III Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci. Spotkanie miało miejsce w Pliszczynie k. Lublina. Po uroczystej Mszy Św. Pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika dzieci miały okazję spotkać się z misjonarzami z 5 kontynentów świata i wysłuchać ciekawych opowieści o życiu dzieci w dalekich krajach misyjnych. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów i zabawy.Uczestnicy spotkania mogli także zaopatrzyć się w pamiątki wykonane w krajach misyjnych. Rozstrzygnięto również konkurs na logo kongresu. Praca dwóch uczennic naszej szkoły: Marysi Piaseckiej i Kasi Stążki z kl. IV c została wyróżniona spośród nadesłanych 215 prac. Wszystkim uczestnikom spotkania jak również biorącym udział w konkursie na logo kongresu, dziękujemy za wzięcie udziału i zapraszamy za rok!

realcję przygotowała siostra Barbara Kozłowska