Wyprawa na lotnisko w Radawcu

Poszerzamy horyzonty myślenia. Z samolotu widać więcej? To już kolejny raz rodzice uczniów z klasy I c dzielą się z nami swoim czasem, wiedzą, doświadczeniem i pasją. 20 czerwca 2013 r. ppor. Służb Granicznych Piotr Zawół tata ucznia z klasy I c Wiktora przyszedł na spotkanie do naszej klasy i poprowadził bardzo ciekawe zajęcia na temat swojej pracy. Była prezentacja multimedialna i praca z mapą. Zdobyliśmy wiele nowych informacji na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy pilota. Z zajęć wyszliśmy bogatsi o nową wiedzę i upominki w postaci mapek  lotniczych i firmowych długopisów. Już niedługo, bo parę dni później pan Piotr zaprosił nas na praktyczną lekcję w terenie. 25 czerwca 2013 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Radawca. Na lotnisku mieliśmy możliwość usiąść za sterami dwupłatowca AN 24, popularnie zwanego „Antkiem”, jak również zasiąść za sterami szybowca. Każdy mógł przymierzyć spadochron i wziąć udział w symulacji skoków z samolotu. To była fantastyczna przygoda.

Bardzo dziękujemy ppor.SG Piotrowi Zawół za czas, który nam poświęcił, wiedzę, którą się z nami podzielił.

Wychowawczyni: Małgorzata Piasecka i uczniowie z klasy I c