"Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013"

Konkursy, gry i zabawy, a także występy muzyczne i pokazy karate. Z takich atrakcji składał się "Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby - Lublin 2013", który odbył się w niedzielę na terenie Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie. Była to już trzecia edycja festynu, który organizuje Stowarzyszenie Lubelska Inicjatywa. - Idea tego festynu to przede wszystkim integracja dzieci, młodzieży i rodzin z Lublina, ale nie tylko. Gościliśmy tu w swoim czasie dzieci z Wilkowa, kiedy były w potrzebie. Jest to impreza non profit, tworzona przez dzieci i dla dzieci. Dzieci same tworzą gry, konkursy, zabawy. Dla każdego mamy nagrodę. Wszystkie dzieci są wygrane - mówił Zbigniew Ławniczak, radny Rady Miasta Lublin i członek Stowarzyszenia Lubelska Inicjatywa. Festyn swoją obecnością uświetnili Kawalerowie Orderu Uśmiechu z Lublina - Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin i prof. Jan Oleszczuk. Na festynie każdy miał możliwość bezpłatnego zbadania się, zmierzenia ciśnienia czy poziomu cukru. - Można też zapoznać się z psami z lubelskiego schroniska dla zwierząt, a potem wziąć któregoś do domu, bo te pieski też potrzebują ciepła i miłości - mówił Zbigniew Ławniczak.

Nauczyciele z naszej szkoły również wsparli tę akcję, organizując kilka konkursów, miedzy innymi: „Quiz wiedzy o Polsce” oraz  słowne łamigłówki, które dostarczyły wszystkim wiele radości.  Szczęście dzieci widoczne było na wymalowanych przez Panie buziach.